איפה הכי טוב למקם מצלמת גו פרו


חוויית האקסטרים קפצה כמה וכמה מדרגות בשנים האחרונות, והקפיצה הזו צולמה עם מצלמת אקסטרים ותועדה בצורה שאפשר היה רק לדמיין לפני מספר שנים.
בעבר, בשביל לתעד פעילויות שטח צריך היה ציוד בשווי אלפי דולרים, ולכן רק הפקות הוליוודיות יכלו להרשות זאת לעצמם כדי לצלם קטעי אקשן מלהיבים ומרטיטים. כיום, מאז הגעתה של מצלמת הגו פרו לשוק – כל אחד יכול לצלם את עצמו צולל, מזנק, נופל, נתלה, חותר וכל פעילות אקסטרים שאפשר להעלות על הדעת.
התוצאה היא יכולת תיעוד נדירה של מגוון פעילויות, מהזווית של מי שעוסק בפעילות הזו. במקום שיצלמו אותנו מהצד גולשים על גלשן רוח, מה שללא ספק לא מצליח להעביר את ההתרגשות ואת החוויה הנדירה שהיא לדאות באוויר – מחברים גו פרו או sj4000 של SJCAM ואנחנו מזקקים את החוויה לסרטון או לתמונות נדירות, יכולים להראות את התוצרים לחברים ומשפחה וכמובן לצפות בהם שוב ושוב בעצמנו ולשחזר את ההתרגשות שחשנו בזמן אמת.
אז אם יש לכם כבר מצלמת אקסטרים ועכשיו אתם תוהים איפה הכי טוב למקם אותה – המאמר הזה בשבילכם.

חיבור לחזה


אפשר לחבר את המצלמה לרתמת החזה. היתרון הבולט של המיקום היא הגמישות שהיא מאפשרת לנו לכוון את העדשה לשלל כיוונים בצורה יחסית מדויקת. באופן יחסי למיקומים אחרים, הקיבוע מושלם ואין תנועות מיותרות בחזה או רעידות שהורסות את הסרטון. בנוסף, הידיים החופשיות שלנו נקלטות במצלמה ומעצימות את החוויה.
חיבור לשורש כף היד
כשעונדים מצלמת אקסטרים כמו שעון יד, אפשר להשתמש בשתי הידיים ולראות את התוצרים מנקודת המבט הזו: למשל להחזיק גלשן, משוטים, הגה, מבלי שהמצלמה מפריעה לנו בפעילות. למשל, עם חיבור לחזה לא ניתן לשכב על החזה. החיבור לשורש כף היד מתאים מאוד גם לצילום צלילה.

חיבור לגלשן


כאשר מתקינים את המצלמה למשטח השטוח של הגלשן אפשר להשיג צילומים נדירים של הגלישה, מזווית מרהיבה שמכניסה אותנו מיד ללב הפעילות. את ההתקנה הזו צריך לבצע בצורה מושלמת, פן הגלים יעיפו את המצלמה לכל הרוחות לישון עם הדגים. ואולי בעוד כמה מיליוני שנים נגלה סיביליזציה של דגים עם מצלמות גו פרו או sj4000.
לפני ההתקנה חשוב להשקיע בניקיון יסודי של האזור אליו מרכיבים את המצלמה ואחר כך לחבר את כבל האבטחה במרחק המתאים בשביל שבכל מקרה שלא יבוא, הכבל ישמור על הציוד שלנו.
בסופו של דבר, הסיבה שקנינו מצלמת אקסטרים היא כדי שנוכל לתעד בצורה הטובה והחווייתית ביותר את פעילות האקסטרים שלנו. לכן, כדאי מאוד להקדיש מחשבה לדרך בה אנחנו מתקינים את המצלמה, לוקחים בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות, את מידת ההתאמה של ההתקנה למה שאנחנו מעוניינים לתעד ולתוצר הסופי שאנחנו רוצים שיהיה בידינו.
הרי לא משנה כמה איכותית תהיה המצלמה שנרכוש, אם לא נשכיל להשתמש בה בצורה ראויה ונכונה ולהעמיד אותה בצורה נכונה, התוצאות יהיו מאכזבות. מעבר להסברים המופיעים במאמר זה, ישנם גם לא מעט סרטונים שהועלו לאתר הסרטונים יוטיוב בהם אפשר ללמוד לפרטי פרטים את השלבים השונים של ההתקנה, למה צריך לשים לב, ממה להיזהר וכד'.
אחרי שהבנו את כל התהליך אפשר להתחיל במלאכה, להרכיב, לצאת לשטח, לחזות בתוצאות, ואז להסיק מסקנות ולעשות התאמות כדי לעשות אופטימיזציה ולשפר כל העת את התוצרים הסופיים, כדי שיוכלו לשמש אותנו עכשיו ובעתיד, ובכל פעם שנצפה בהם יעלה על פנינו חיוך נוסטלגי.
בהצלחה!

איפה כדאי למקם את המצלמה
 
x

#{title}

#{text}

#{price}